O nás

Rodinná firma Jelínek-MDT, a.s. má dlouholetou tradici. Nabízí širokou škálu služeb a sortimentu. Hlavním pilířem jsou díly pro transformátory a elektrotechniku – energetiku, které jsou zhotoveny z různých materiálů dle specifických požadavků zákazníka ve velmi krátkém dodacím termínu.
Díky moderním strojům je výroba značně flexibilní. Na prvním místě stojí kvalita a rozumné ceny. Jsme odborníci na transformátory, specialisté na širokou škálu dílů a vaši poradci ve vývoji nových výrobků.

Play Video

„Psal se rok 1996 a mě bylo 24 let. Z ušetřených peněz jsem koupil první frézku a doma v dílně ve Veltrubech jsem vyrobil hlavu jelena. Zasadil jsem ji
do loga právě vznikající firmy Jelínek-MDT. Jelen je symbol, který mě provází od narození. Vnímám ho jako značku kvality a na tom stejném základě jsem
postavil svou firmu.“

Podpis: Josef Jelínek, majitel firmy Jelínek-MDT, a.s.

2023–2024

S koncem roku 2023 se pojí vznik akciové společnosti pojmenované Jelínek – MDT, a.s. Začátkem roku 2024 jsme slavnostně otevřeli novou svařovnu.

2020–2023

Tak jako jiné firmy v těchto letech i naši firmu ovlivnil Covid, změny cen energií a materiálů. Díky našim dlouhodobým dodavatelům jsme měli zajištěny dodávky materiálu a byla pokryta výroba pro naše zákazníky.
I v této době jsme investovali do rozšíření strojního parku a vybavení, abychom zákazníkům mohli nabídnout širší portfolio výrobků a služeb.
Byla dokončena certifikace pro svařování kolejových vozidel ČSN EN 15085-2 a ČSN EN ISO 3834-2. Výroba dle těchto norem již bude probíhat v nové svařovně.
Strojní park jsme rozšířili o finalizační brusku, elektrochemické čištění, svařovací lis, 2 elektrické VZV, 1 elektrický plošinový vozík a 3 elektromobily.
V krátkodobém horizontu plánujeme nákup CNC soustruhu s poháněnými nástroji, 6 kW Fiber laser, FVE a opláštění další haly.

2020

Rok 2020 je ve znamení velkých proměn. K rodině obráběcích strojů se připojil odjehlovací a brousící Gecam G110, který umožní být ještě více efektivní. Na volných
300 m² již roste nová svařovna. Připravují se normy pro kolejová vozidla a aby novinky nebyly pouze technické, na řadu přichází očekávaná investice na výsadbu zeleně, na kterou se všichni moc těší. V plánu je zasadit vzrostlé lípy přímo v areálu firmy. Dočkáme se i jelena?

2019

Firma roste velkým tempem a je potřeba se poohlédnout po větším prostoru. Nabízí se pozemek v sousedství což je dalších 7.500, m². Díky velikosti pozemku a novým příležitostem vzniká samostatná obrobna CNC strojů.

2016–2017

Přicházejí velké investice do nového technologického vybavení ve spolupráci s Evropským fondem pro regionální rozvoj. Předmětem projektu je pořízení nového CNC vertikálního frézovacího centra, laserového řezacího centra a ohraňovacího lisu:
1. CNC vertikální centrum (2016) F500 Profika – realizováno 2016_IV Q.
2. Laser BySprint Fiber 3015 Bystronic (2017) – realizováno 2017_IV Q.
3. CNC ohraňovací lis (2017) Bystronic Xpert 100/2550 – realizováno 2017_II Q.
Pořízením moderních technologií dojde ke zrychlení výrobního procesu, k navýšení kapacity a k zahájení výroby vlastní řady domků pro trafostanice.

2013

Rozkvět firmy pokračuje a ke stávající produkci se přidává zpracování izolačních desek dle požadovaných rozměrů, typ sklotextit dle EN normy EPGC 201 a 203. Tím růst firmy nekončí, podle přání zákazníka se upravují profilované tyče typu „dog bones“ a i jiné typy izolačních materiálů.

2009

Firma se natolik rozšířila, že bylo potřeba najít nový prostor. Ten se našel ve Velkého Oseku o rozloze
2.500 m². Z toho se zastavilo 1.800 m² výrobní halou a skladovými prostory.

1996

Založení firmy Jelínek–MDT je počátkem pro výrobu komponentů transformátorů a velkých upevňovacích dílů pro KW trafa. Produkce je prozatím pouze pro
JB Transformatoren GmbH, která začíná působit ve Veltrubech. Následně se firma rozrůstá za hranice České republiky a rozšiřuje svůj sortiment výrobků o díly pro zákazníky vyrábějící transformátory převážně v Rakousku a Německu.

„Během několika let jsme byli schopni dodat kompletní osazení transformátorů upevňovacími komponenty. Začali jsme vyrábět vývody, propojovací
díly, lišty pro svorkovnice a svařence. Šli jsme ještě dál a podobné díly jsme vytvořili i pro silové rozvaděče, včetně montáží měděné výzbroje.
Dokážeme zpracovat ocel, měď, hliník, mosaz, nerezový materiál, technické plasty na nejmodernějších strojích a to vše dle přání zákazníka v
požadované povrchové úpravě.“

Podpis: Josef Jelínek

Neváhejte nás kontaktovat

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo pomocí kontaktního formuláře.
Můžete nás také navštívit na naši adrese.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.